Agility v letu 1995
Zbor sodnikov je 1. marca 1995 sprejel smernice za sojenje in druge pogoje za izvedbo tekmovanj v agilityju v Sloveniji.
Uvedene so bile nove delovne knjižice za agility. V reviji Kinolog je Tjaša Gregorič začela objavljati serijo člankov o šolanju psov za agility. Serije člankov različnih avtorjev so se potem nadaljevale vse do leta 1999.
Sezona se je leta 1995 začela z izpiti v Mariboru in Ljubljani. Kinološka društva in komisija za agility so to leto organizirala devet tekem za državno prvenstvo (dve sta bili mednarodni) in eno neuradno pokalno tekmo. Prvič je bila tekma organizirana tudi na mednarodni razstavi psov CACIB Ljubljana, 24. aprila 1995. Ogledalo si jo je več kot tisoč gledalcev. Uradne tekme so bile še v Zagorju, Bakovcih, Ptuju, Domžalah, Portorožu, Mariboru, Ajdovščini, Lendavi in Ljutomeru. Poleg teh je bila še zanimiva klubska tekma v Ribnici. Državni prvak v standardu za leto 1995 je bil Silvester Škerget z Maco. V miniju je ponovno slavila Jana Plahuta z Luksijem.
Od 2. do 6. junija je bila v Bruslju svetovna razstava psov s tekmovanjem v agilityju. Sloveniji je pripadala čast, da je kot novosprejeta polnopravna članica v FCI prva nastopila v mimohodu ekip. V ekipi so nastopili: Silvester Škerget z Maco, Marinka Benkovič z Loro, Cvetka Gorjan z Migom in Tjaša Gregorič z Odo. Največji uspeh sta s petim mestom dosegla Maca in Silvester Škerget, Slovenija pa je bila v generalni uvrstitvi četrta.
Na 5. evropskem prvenstvu FCI v agilityju, ki je bilo 30. septembra in 1. oktobra v Torinu, se je pomerilo 142 tekmovalk in tekmovalcev iz 19 evropskih držav in Japonske. Za Slovenijo so v standardu nastopili Zlatko Klemenčič z nemško ovčarko Oko (42. mesto), Marinka Benkovič z Loro (45.), Cvetka Gorjan z dalmatincem Migom (46.) in Cveto Ropret s flatcoated retrieverko Palmeto. V miniju je nastopila Neda Perko z japonsko špičevko Mico. Zasedanja komisije FCI za agility po končanem prvenstvu se je prvič udeležil novi delegat Sašo Novak.
To leto je bilo tudi prvo tekmovanje v agilityju za Pokal Alpe Adria, v katerem je sodelovalo več kot 70 tekmovalk in tekmovalcev iz Avstrije, Hrvaške, Italije in Slovenije, ki sicer redno tekmujejo tudi na večini tekem v Sloveniji. Za Slovence je bilo izjemno uspešno, saj so v skupni uvrstitvi osvojili kar 14 pokalov.